כלכלה משפחתית

מדוע נשים לא יכולות להרשות לעצמן להתעלם מהמימון שלהן

לפני כמה חודשים, חבר בקבוצת נשים מקוונת וכסף שאני מודאג מכך אָרוּס רצה פתיחה. אני לא בטוח מה אני מרגיש בקשר לזה, היא פרסמה. האם הוא בכלל אוהב אותי?

בעוד שחלק מהחברים קראו לבעל הקרוב להיות חסר לב ומחושב, אחרים נימקו שהוא בסך הכל נזהר. בסיכון להישמע לא רומנטי, אצטרך לעמוד בקבוצה האחרונה.

הנה הדבר: אנשים זוגיים צריכים ליצור תוכניות פיננסיות כאילו היו רווקות. זה מצלצל במיוחד עבור נשים. למה זה? במובנים רבים זה עשוי להרגיש כאילו הכרטיסים הפיננסיים נערמים נגד נשים. זו הסיבה שאנחנו הנשים צריכות להישאר בראש הכסף שלנו ומה לעשות בקשר לזה:

אנחנו חיים יותר.

על פי נתוני המשרד המרכז הלאומי לסטטיסטיקה של בריאותתוחלת החיים הממוצעת של נשים בארה”ב היא 81.1, ואילו היא 76.1 עבור גברים. וחיים ארוכים יותר פירושם שאנחנו צריכים יותר כסף בפנסיה.

אנחנו לוקחים יותר חופש מהעבודה.

נשים לוקחות חופש רב יותר מהעבודה לטיפול בילדים או הורים מזדקנים. על פי הברית המטפלת המשפחתית75 אחוז מהמטפלים הם נשים. יתרה מכך, 43.5 מיליון מטפלים מטפלים בילד או מבוגר מבלי לקבל תשלום.

פער השכר בין המינים נמשך.

אמנם פער השכר בין המינים הצטמצם מאז 1980, אך במשך 15 השנים האחרונות הוא די שטוח. עם זאת, בשנת 1980 נשים הרוויחו 85% ממה שגברים הרוויחו, לפי מרכז המחקר של פיו. דרך נוספת להסתכל על זה: נשים יצטרכו לעבוד 39 ימים יותר מגברים כדי להרוויח את אותו הסכום.

אנחנו מרגישים רועדים בגלל היכולת לפרוש.

ל מרכז ללימודי פרישה בטרנסאמריקה(TCRS) סקר, רק 12 אחוז מהנשים בטוחות מאוד שיצליחו לפרוש בנוחות. חמישים וחמישה אחוז מהנשים מצפות לפרוש לאחר 65 או לא מתכוונות לפרוש.

אנו נושאים יותר חובות סטודנטים.

לא רק שנשים מרוויחות פחות כסף וחיות יותר, אלא שאנחנו אוכפים עם יותר חובות הלוואות סטודנטים. לפי ה AAUW, אנו מחזיקים כמעט בשני שליש מחוב הסטודנטים העומד לרשותם בארה”ב, השווה לכמעט 299 מיליארד דולר.

ניכר שכשמדובר בכסף, יש לא מעט חסמים חברתיים נגדנו. אמנם קל להיות מתוסכל ולהרגיש חסר אונים, אך עדיף להתמקד במה שאנחנו יכולים לעשות בפועל:

התמקדו בפוטנציאל הרווחים

אני כולי בשביל לקצץ בהוצאות בכדי שהכסף שלך יתקדם, אבל אתה באמת יכול רק לקצץ כל כך הרבה. פעם הייתי חסכן להפליא, ובעוד שגרתי בזול עזר לי לגייס חסכון, הסכום הזה נשאר שטוח במשך קומץ שנים. מה שבאמת השפיע בהשגת יעדי הכסף שלי היה כשעברתי לעבודה והתחלתי להרוויח יותר. שכר הטרחה של 10,000 דולר, בתוספת כסף נוסף מההמולה הצדדית, האיץ את יעדי החיסכון והפרישה שלי.

שמור לפנסיה עכשיו

אם אתה בקושי חורק על ידי, גרירת כסף עבור ביצת קן נמצאת כנראה בתחתית רשימת העדיפויות שלך. אם אפשרויות פרישה שונות מרגישות מכריעות, שקול להתחיל בתרומה לתוכנית בחסות מעביד כגון 401 (k). או אם אתה יכול להרשות לעצמך, השקיע מספיק כדי להשיג התאמה למעסיק. אחרת, זה כסף שנשאר על השולחן.

להשקיע

באופן מעניין, בעוד שנשים נוטות להיות פחות סיכון מאשר עמיתיהן הגברים, מספר מחקרים מראים זאת נשים נוטות לעלות על גברים בהשקעה. צריך קצת מוטיבציה? קחו את הערך של דולר כיום לעומת בעוד 10 שנים. אתה יכול לשחק בכלי כסף מקוון כגון מחשבון מורכב.

אתה לא צריך המון כסף כדי להרטיב את הרגליים מההשקעה. ישנן פלטפורמות השקעות מיקרו בהן תוכלו להתחיל במחיר של עד $ 5 בלבד. ואם אתה מרגיש לא בטוח לגבי השקעה, אתה תמיד יכול לצפות ולחקור את שוק המניות לפני שאתה קונה כמה מניות.

השג את הידע שלך

אם למידה על כסף נראית כמו נודניקית אמיתית, זכור זאת: מה שאתה לא יודע בהחלט יכול להחזיר אותך כלכלית. בטח, השקעה יכולה להיות מפחידה ומכריעה, אבל כלשון זה אומר: איך אוכלים פיל? נגיסה אחת בכל פעם.

התחל בנושא אחד, והתחייב לפצח את הספרים – או לסרוק את אתרי האינטרנט על ידי מאמרים אינפורמטיביים. למשל, אולי אתה רוצה לחפור בכל הטבה אחת מכרטיסי האשראי שלך. או אם אתה רוצה להתמודד עם ההשקעה, בחר פריימר כיצד להתחיל.

תרגלו ערנות פיננסית

חלקנו מעדיף שהשותף שלנו יטפל בכל ענייני הכסף. בעוד שהמשמעותי שלך עשוי להיות פיקח יותר מבחינה כלכלית וסמנכ”ל הכספים הביתי, מומלץ לפקוח על היעדים שלך ולדעת כמה כסף יש בבנק.

מה גם שחשוב להתכונן לגרוע מכל. האם בן הזוג שלך צריך לחלות או להיכנס לתאונה, האם תוכל להשתלט? אתה רוצה להכיר את היסודות שלך פוליסות ביטוח, בנקים וקרנות פרישה, וכן הלאה.

מכיוון שיש כל כך הרבה אתגרים להתקדם כלכלית, נשים לא יכולות להרשות לעצמן להתעלם מהכלכלה שלהן. כדי לגדל את הכסף שלנו ולהיות מספיק כספים בפנסיה, נצטרך להתמקד בחינוך פיננסי, לחסוך לפנסיה עכשיו ולהישאר בראש ניהול הכספים שלנו.

Leave a Comment