הַצלָחָה

איך לגרום לעצמך לפעול לקראת המטרה שלך

כולנו היינו שם. יש לנו מוטיבציה להשיג מטרה, ואנחנו מרגישים שאנחנו מתקדמים ממש בימים הראשונים.

עם זאת, לאחר שבוע-שבועיים אנו מבחינים כי המוטיבציה שלנו נמוגה ועם כך, גם מאמצינו. ההתקדמות שלנו מתמשכת ובסופו של דבר, אנו עשויים להפסיק לחלוטין.

זה משהו שאנחנו צריכים להימנע ממנו אם אנחנו רוצים להגשים את המטרות שלנו. אנחנו לא יכולים ליפול לחלק מהמלכודות הנפוצות שאדם ממוצע נופל בהן.

לכן, במאמר זה, אסקור כיצד תוכלו לפעול לקראת מטרותיכם ולהביא את עצמכם למקום בו אתם באמת רוצים להיות בחייכם.

1. למד את מי שבא לפניך

מוטיבציה קטנה אף פעם לא פגעה באף אחד נכון?

נוסף על כך, לימוד האנשים שהגשימו בעבר את המטרה שאתה רוצה להשיג יכול לחסוך לך הרבה כאבי ראש בטווח הארוך.

מתוך פרקטיקות אלה, אתה יכול להתחיל לקבוע אילו אתגרים עמד האדם בפני כשהתחיל לפעול לקראת מטרותיו. יתר על כן, אתה יכול גם לאסוף מידע על האסטרטגיות בהן השתמשו כדי להתגבר על אותם אתגרים.

למרות שמה שעבד עבור מישהו אחר לא יכול לעבוד בדיוק באותה צורה עבורך, זו בהחלט נקודת התחלה טובה. מנקודה זו, תוכל להתחיל ליצור ולהתאים את האסטרטגיה שלך על סמך המסלול שאתה רוצה ללכת.

ברגע שאתה יודע באיזו דרך אתה רוצה ללכת, אתה יכול להתחיל להכין את עצמך נפשית לפעולה.

2. הכן את עצמך נפשית

יש הרבה מלכודות שאנחנו יכולים להיכנס אליהן כשאנחנו מנסים לפעול לקראת המטרות שלנו. הראשון לא מצליח להכין את עצמנו נפשית למסע.

משמעות הדבר היא שעליך להיות מסוגל לדמיין את המכשולים והאתגרים העומדים בפניך כאשר אתה מתחיל לפעול ולהתקדם. זה גם אומר שאתה יכול לדמיין את עצמך מגשים את המטרה בסוף המסע.

חשוב על זה בצורה כזו, מי לדעתך סביר יותר להתגבר על אתגר, האדם שרק צולל למשימה ללא כל הכנה או האדם שלקח כמה מהם לבחון היטב את האתגרים והמכשולים שהם עשויים להתמודד איתם?

ברור שהאדם שלקח את הזמן לשקול אתגרים אלה, צפוי יותר להצליח. אבל למה?

ובכן, התשובה לשאלה זו היא שהאדם הזה הכין את עצמו נפשית לקראת האתגרים שהם עשויים להתמודד איתם. בדרך זו, כאשר הם מתחילים לפעול לקראת מטרתם, יש להם שני יתרונות מכריעים בכיס האחורי שלהם.

ראשית, אנשים אלה יודעים כי האתגרים הללו צפויים להציג את עצמם וכי הם יצטרכו להתגבר עליהם כדי להשיג את יעדיהם. המשמעות היא שהם לא יופתעו ולא ייכנסו לשלילה כשהמכשול יופיע מפני שהוא כבר התכונן לכך נפשית. הם יכולים להמשיך לנקוט בפעולה מבלי שהמכשול יעבור בשלבים.

שנית, מכיוון שהם ידעו שהאתגר הזה הוא משהו שהם יצטרכו להתמודד איתו, הם יוכלו לעשות תוכנית להתמודד עם האתגר ולהתגבר עליו. זה דרך ארוכה לעזור למישהו להמשיך ולפעול לקראת מטרותיו.

3. הכינו תוכנית

לאחר שלמדת מה אנשים אחרים עשו לפניך, הבנת מה עובד ומה עובד, החלטת מה צפוי לעבוד עבורך, ואז לבסוף הכין את עצמך נפשית למסע, הגיע הזמן להכין תוכנית.

זו התוכנית שתעקוב אחרי שתתחיל לפעול לקראת המטרות שלך. לעתים קרובות עדיף לכתוב תוכניות אלה באזורים שקל לך להציג ולגשת אליהם. זה שומר על התוכנית שלך בראש מעייניך ומזכיר לך לשמור על סדרי העדיפויות שלך בראש רשימת העדיפויות שלך.

בשלב זה של המסע שלך, אתה הולך ליצור התקדמות שלב אחר שלב שתוכל לעקוב אחריה. תוכלו לקבוע את ההישגים המינימליים לאורך המסע, כמו גם את אבני הדרך שתשיגו ותעלו על הדרך.

תוכלו גם לרשום את האתגרים והמכשולים שהכנתם את עצמכם נפשית בשלבים הקודמים ומה התוכנית שלכם להתגבר עליהם.

זה יכול להיות מכריע כאשר הכל נעשה בבת אחת, אז פרק את התוכנית שלך לחלקים. התחל בסעיף המתאר את הצעדים שאתה מתכוון לנקוט בפעולה להשגת מטרותיך, וכלל את אבן הדרך שתעבור בתהליך זה. לאחר מכן, צור קטע נפרד שבו תאר את החסמים והאתגרים שתעמוד בפניך וכיצד להתגבר עליהם.

בסך הכל, רק וודא שהתוכנית הגיונית עבורך באופן אישי.

לאחר שיצרת תוכנית, הצעד הבא שלך הוא להבין כיצד תוכל להתחיל לעקוב אחר ההתקדמות שלך כשתתחיל לפעול.

אם אתה רוצה עזרה נוספת בנושא זה עיין במאמר זה.

4. עקוב אחר עצמך והתקדמותך

לאחר שיצרת את התוכנית המותאמת אישית שלך שבה תוכל להשתמש כדי לנקוט בפעולה, עליך לנסות למצוא דרכים לעקוב אחר ההתקדמות שלך.

איך אתה עושה את זה לא ממש משנה. אתה יכול ליצור מעקב אחר הרגלים שבו אתה עוקב אחר ההרגלים שאתה צריך ליישם כדי להשיג את המטרה שלך. אתה יכול ליצור מפה של אבני הדרך שלך שתסמן תוך כדי ביצוע כל אחת מהן. תוכל גם להוריד אפליקציה שתאפשר לך לעקוב אחר ההתקדמות שלך בקלות.

פשוט תעשה משהו הגיוני בעיניך.

זה מאפשר לך להבין מה הכי מתאים לך ומה לא עובד, ולבצע התאמות בהתאם. זו הסיבה המכריעה מדוע אנו עוקבים אחר התקדמותנו כאשר אנו פועלים לקראת מטרותינו.

מכיוון שזה מאוד לא סביר, ללא קשר לאופן שבו אתה מתכונן, שהתוכנית הראשונית שאתה יוצר תקבל את הכל נכון. יהיו דברים שלא חשבת עליהם ותצטרך להישאר מסתגלים. מעקב אחר ההתקדמות שלך יאפשר לך לעשות בדיוק את זה.

תוכל לנקוט בפעולה ולזהות אילו הרגלים מאפשרים לך להתקדם הכי הרבה.

הם אומרים 20% מהדברים שאנו מקדישים לזמננו להביא לכ- 80% מהתוצאות שלנו. אם זה המקרה, מעקב אחר ההתקדמות שלך כך יעזור לך להבין מה מזיז לך את המחט ואז להתאים את התוכנית שלך בהתאם.

אם אתה רוצה טיפים נוספים על הישאר מוטיבציה, עיין במאמר זה.

5. תעשו את זה כיף ותישארו עם מוטיבציה

זהו אחד החלקים המהנים יותר בלמידה כיצד לפעול לקראת המטרות שלך. אם אתה רוצה להתקדם אמיתית, עליך להפוך את השגת המטרה למהנה. מצא דרכים שהופכות את זה למושך אותך.

לדוגמא, מערכת תגמולים היא בדרך כלל דרך טובה להפוך את הפעולה למהנה, וזו דרך נהדרת עבורנו להישאר עם מוטיבציה. זה יכול להיות תגמול קטן ומהנה לאחר השלמת הרגל מסוים, כמו למשל לצאת לטיול אחרי כתיבת כמה עמודים מאותו ספר שעבדת עליו לנצח.

תוכלו ליישם זאת בקלות על יעדיכם תוך כדי פעולה.

קבע הרגל מסוים שאתה מיישם כשאתה פועל לקראת מטרה שאתה מתגמל על עצמך באופן קבוע. אם המטרה שלך היא לרוץ, אולי תגמול את עצמך בזמן הרפיה לאחר הריצה. אם המטרה שלך היא לאכול בריא יותר, אולי צא לפעילות מהנה אחרי שבוע של אכילה בריאה.

תהיו יצירתיים והפכו את זה למהנה עבורכם.

פעולה זו תעזור לך להתמיד בזה בתקופות הקשות כי יהיו זמנים קשים. אתה הולך להיות מאותגר במסע הזה, וזה הדבר היחיד שאתה יכול להיות בטוח בו.

לכן, מציאת דרכים להישאר עם מוטיבציה בזמן שאתה נוקט בפעולה תביא דרך ארוכה לעזור לך כל הזמן לפעול לקראת המטרות שלך.

שורה תחתונה

אז הנה לך. בעזרת אסטרטגיות אלה, יעזרו לך לנקוט בפעולה לקראת כמה מהיעדים המסיביים שלך.

לסיכום הדברים, תוכלו ללמוד מה אנשים לפני שעשיתם כדי להשיג מטרות דומות וללמוד על המסע שלהם. לאחר מכן, תכין את עצמך נפשית למסע שעומד להניח לפניך, כמו גם לאתגרים והמחסומים שסביר להניח שתצטרך להתמודד איתם, להתמודד ולהתגבר.

לאחר מכן, יהיה עליך ליצור את התוכנית שתעקוב אחריה תוך כדי פעולה. החלק החשוב בכך הוא לזכור שהתוכנית שלך צריכה להיות מותאמת באופן ייחודי עבורך ולמה שאתה רוצה להשיג.

לאחר מכן, מצא דרך שעובדת עבורך כדי לעקוב אחר ההתקדמות שלך כך שתוכל להבין מה עובד ומה לא, והשקיע יותר מזמנך וכוחך בדברים שעובדים עבורך תוך כדי פעולה.

ואז סוף סוף, תעשו לעצמכם כיף כדי שתישארו מוטיבציה להמשיך לעבוד גם בתקופות הקשות.

טיפים נוספים אם אתה רוצה לנקוט בפעולה

אשראי תמונות מוצג: בראד נאת’רי דרך unsplash.com

Leave a Comment