כלכלה משפחתית

ההורים שלי לא יכולים להרשות לעצמם את המכללה יותר – מה עלי לעשות?

כאשר רוב ההורים מציעים לממן את שכר הלימוד של ילדם, זה מתוך ציפייה שנסיבותיהם הכלכליות יישארו ללא שינוי. אפילו עם טיפות קלות בהכנסה או תקופות אבטלה זמניות, סביר שתוכנית יציבה תעבור את הילד עד סיום הלימודים.

למרבה הצער, מה שתוכניות אלה אינן נוטות להסביר הוא מגפה עולמית שגוררת הרס בכלכלה ובשוק העבודה.

כעת, הורים רבים לילדים בגיל המכללה מוצאים את עצמם נאבקים להישאר מעל המים – הרבה פחות להרשות לעצמם לימודים במכללה. זה משאיר את ילדיהם שתכננו בעבר לסיים את לימודיהם במכללה ללא מעט חובות במצב לא נוח.

אז אם אתה סטודנט פתאום תקוע בחשבון עבור הוצאות הקולג ‘שלך, מה אתה יכול לעשות? קרא למטה כמה אסטרטגיות שיעזרו לך להישאר במסלול.

צרו קשר עם האוניברסיטה

הצעד הראשון שלך הוא ליצור קשר עם האוניברסיטה וליידע אותם שמצבך הכלכלי השתנה. יתכן שתצטרך לכתוב משהו שמסביר כיצד ההכנסה של ההורה שלך פחתה.

סטודנטים רבים חושבים שהממשלה הפדרלית אחראית לחלוקת סיוע לסטודנטים, אך הסיוע הפדראלי מופץ ישירות על ידי בתי הספר עצמם. במילים אחרות, האוניברסיטה שלך היא המוסד היחיד בעל הסמכות להעניק עזרה נוספת. אם הם מחליטים לא להעניק עוד הלוואות או מענקים, אין לך מזל.

שאל את היועץ שלך אם ישנן מלגות שאתה יכול להגיש בקשה להן. הקפד לשאול גם על מלגות אוניברסיטאיות כלליות וגם על מלגות ספציפיות למחלקה אם כבר הכרזת כמגמה. אם יש לך קשר טוב עם פרופסור, פנה אליהם לקבלת הצעות היכן למצוא הזדמנויות נוספות למלגה.

בחלק מהמכללות יש מענקי חירום שהם מעניקים לסטודנטים. צרו קשר עם משרד הסיוע הכספי ושאלו כיצד להגיש בקשה לאלה.

נסו לסיים את הלימודים מוקדם

סיום לימודים מוקדם יכול לחסוך לך אלפי ואפילו עשרות אלפים בשכר הלימוד והוצאות החדר והלוח. בנוסף, ככל שתסיים את הלימודים במוקדם, כך תוכל לקבל עבודה מוקדם יותר ולהתחיל להחזיר את הלוואות הסטודנטים שלך.

שאל את היועץ שלך אם יתאפשר לך ללמוד מוקדם יותר. יתכן ויהיה צורך ללמוד יותר שיעורים בסמסטר ממה שתכננתם ולהיות אסטרטגיים לגבי הקורסים אליהם נרשמים.

מלא את ה- FAFSA

אם הורייך מעולם לא מילאו את הבקשה החינמית לסיוע לסטודנטים פדרליים (FAFSA) מכיוון ששילמו עבור המכללה שלך במלואה, עכשיו זה הזמן להשלים אותה. ה- FAFSA משמש את המכללות לקביעת הזכאות לסיוע מבוסס-צורך וגם סיוע. רוב בתי הספר דורשים מ- FAFSA לחלק מלגות ומטלות לימוד עבודה.

מכיוון ש- FAFSA משתמשת במידע הכנסה מדוח מס קודם, הוא לא יראה אם ​​הורייך איבדו לאחרונה את מקום עבודתם או נקלעו להם. עם זאת, לאחר שתגיש את ה- FAFSA, תוכל לשלוח פתק לאוניברסיטה שלך המסביר את מצבך הנוכחי.

דאג להסביר זאת להוריך אם הם חושבים כי הגשת ה- FAFSA היא בזבוז זמן. בתי ספר מסוימים אפילו לא יספקו מלגות מבוססות זכות לתלמידים שלא מילאו את ה- FAFSA.

תשיג עבודה

אם עדיין אין לך עבודה, זה הזמן לקבל עבודה. עיין בלוחות המודעות המקוונים כדי לראות אילו הזדמנויות קיימות ברחבי הקמפוס. בדוק באתרי רישום משרות כמו מפלצת, אכן ולינקדאין. וודאו שיש לכם קורות חיים ומכתב כיסוי מעוצב היטב.

נסו לחשוב מחוץ לקופסה. אם אתה מעצב גרפי מוכשר, פתח עסק עצמאי וחפש לקוחות באתרים כמו Upwork או Fiverr. אם אתה דובר ספרדית שוטף, התחל להדריך תלמידים אחרים. חפש משרות בהן תוכל ללמוד כאשר הדברים איטיים או המספקים אוכל בזמן שאתה עובד.

בקש הצעות מכל מי שאתה מכיר, כולל פרופסורים לשעבר ועכשיו, סטודנטים מבוגרים ויועצים. אם הייתה לך עבודה בבית, פנה לבוס הישן שלך. מכיוון שכל כך הרבה אנשים עובדים מרחוק בימים אלה, הם עשויים להיות מוכנים להעסיק אותך גם אם אתה בעיר אחרת.

יתכן שמאוחר מדי להגיש מועמדות לתפקיד יועץ תושב (RA) כעת אך לשקול זאת כאופציה לשנה הבאה. ר”א מתגורר במעונות ומקבל חדרים ולוח בחינם או מוזלים בתמורה לניטור התלמידים, מענה לשאלותיהם, עריכת בדיקות סדירות ותפקידים אחרים.

לקחת הלוואות פרטיות

אם אתה עדיין זקוק ליותר כסף לאחר שתממש את הלוואות הסטודנטים הפדרליות שלך ובקש בקשה למלגות נוספות, הלוואות פרטיות לסטודנטים עשויות להיות האופציה הטובה ביותר הבאה.

הלוואות פרטיות לסטודנטים בדרך כלל כוללות ריביות גבוהות יותר ופחות אפשרויות להחזר וסליחה מאשר הלוואות פדרליות. בשנת 2020, שיעור הריבית על הלוואות סטודנטים לתואר ראשון היה 2.75% ואילו השיעור עבור הלוואות פרטיות לסטודנטים נע בין 3.53% ל -14.50%.

למלווים פרטיים יש מגבלות הלוואה גבוהות יותר מהממשלה הפדרלית ובדרך כלל ישאירו את עלות הלימודים בניכוי כל סיוע כספי. לדוגמה, אם שכר הלימוד שלך עולה 35,000 $ לשנה והלוואות ומלגות פדרליות מכסות 10,000 $ בשנה, מלווה פרטי יציע לך 25,000 $ בשנה.

נטילת הלוואות פרטיות אמורה להיות מוצא אחרון מכיוון שהשיעורים כה גבוהים, ואין מנוס מכם אם תסיים את לימודיך ולא תמצא עבודה. השימוש בהלוואות פרטיות עשוי להיות בסדר אם נותרו לך רק סמסטר או שניים לפני שתסיים את לימודיך, אך אברכים ראשונים צריכים להסס מהשימוש באסטרטגיה זו.

שקול לעבור לבית ספר פחות יקר

לפני שתפנה להלוואות סטודנטים פרטיות למימון השכלתך, שקול לעבור לאוניברסיטה פחות יקרה. ה עלות שכר לימוד ממוצעת באוניברסיטה ציבורית במדינה היה 10,440 דולר לשנת הלימודים 2019-2020. העלות באוניברסיטה ציבורית מחוץ למדינה הייתה 26,820 דולר, והעלות במכללה פרטית הייתה 36,880 דולר.

אם אתה יכול לעבור למכללה ציבורית ולעבור חזרה הביתה, אתה יכול לחסוך גם בשכר הלימוד וגם בדיור.

המעבר למכללה אחרת אולי נשמע כמו צעד דרסטי, אך יתכן שיהיה צורך אם החלופה היא הלוואה של 100 אלף דולר בהלוואות סטודנטים. זכרו, איש אינו יודע כמה זמן יימשך הפנדמיה והמיתון הזה, ולכן עדיף להיות שמרניים.

תמונת מחבר

זינה קומוק (106 הודעות)

זינה קומוק היא סופרת עצמאית המתמחה במימון אישי. כתבת לשעבר, היא סיקרה משפטי רצח, פיינל פור וכל מה שביניהם. היא הופיעה ב Lifehacker, DailyWorth ו- Time. קרא כיצד שילמה הלוואות סטודנטים בשווי 28,000 דולר בשלוש שנים במטבעות מודעים.

קישורים

Leave a Comment