כלכלה משפחתית

איך ללמד את העשרה שלך לתקצב כמו מקצוען

זה מדהים אותנו כמה מהר הבנות שלנו גדלות. בחודש הבא כשבית הספר יתחיל מחדש, נלמד תלמיד כיתה ד ‘וגננת.

למרות שיש לנו קצת זמן לפני שהם מוכנים לעבור מהבית, אנחנו רוצים להשקיע זמן בהכנתם לקראת המעבר הגדול. כהורה, כנראה שגם את מרגישה כך.

קטע מכריע אחד של קרן פיננסית שילדים ובמיוחד בני נוער צריכים לשלוט בהם הוא ללמוד לתקצב (ולהתמיד בזה),

בזמן שהם בבית עכשיו, יש לך הזדמנות נהדרת לגרום להם להרגיש בנוח עם הטיפול בכסף שלהם.

אם אתה לא בטוח מאיפה להתחיל, הנה כמה טיפים מההורים האחרים והמומחים בתחום המימון האישי כדי להפוך את הוראת מיומנות החיים הזו לקלה יותר ופחות מלחיצה עבורך ועבור בני הנוער שלך!

לימד את העשרה שלך לתקצב את החיים האמיתיים

בני נוער או לא, בכל פעם שרוב האנשים שומעים את המילה תקציב, הם גם שומעים את המילה ‘לא’. מבחינתם, התקציבים מרגישים כמו תזונה קפדנית. בדיוק כשם שדיאטות אופנתיות נכשלות, תקציב לא מציאותי או קיצוני, ככל הנראה, ירתיע את העשרה שלך והם יפסיקו.

הצעד הראשון לפני שאתה בכלל מדבר על המספרים הוא לדון בדיוק מה צריך להיות תקציב מוצלח ובר קיימא. כאשר נעשה נכון, תקציב הוא משהו שעוזר לך להעביר את הכסף שלך לעבר היעדים שלך. הסבירו להם שבבסיסו, התקציב הוא פשוט תוכנית לגבי מה שהם רוצים לעשות.

אתה רוצה תקציב שיכול לכסות:

  • שטרות חיוניים
  • מטרות לעתיד
  • הוצאות שיקול דעת

כאשר תקציב העשרה שלך מכסה את היעדים הללו, הם לא רק מציבים את הכספים שלהם במקום טוב, אלא הם מתקרבים לחלומותיהם הספציפיים לטווח הארוך.

יצירת תקציב בר ביצוע (הם באמת ייהנו!)

ברגע שהמתבגרים שלך מבינים כיצד תקציב עובד, חשוב להם ליצור תקציב בו יוכלו להשתמש בעולם האמיתי. אתה יכול לתקצב בכנות איך שאתה רוצה, אבל תקציב קל להתחיל את העשרה שלך הוא ה -20 / 20/30.

די לפשט, את תקציב 50/20/30 מכניס כסף לשלושת הדליים העיקריים האלה:

  • 50% הולך לכיוון החיוני
  • 20% לקראת חיסכון (או השקעה)
  • 30% עבור הוצאות מהנות ושיקול דעת

אני מעריך כמה התקציב הזה יכול להיות קל וגמיש. אתה יכול להתאים את האחוזים לצרכים של בני הנוער שלך, אבל זה נותן להם קצת מושג על איך לחלק את הכספים שלהם כשהם בחוץ.

איך מתחילים אותם בתקציב זה?

עם בני נוער, ייתכן שיהיה לך הוצאות כמו ביגוד או חשבון הטלפון הסלולרי שלהם נחשבות ליסודות חיוניים, או אולי תרצה לתת לילדך את החוויה של אחריות על חשבון משפחתי קטן ומשותף בזמן שהם עדיין בבית.

עבור בני נוער מבוגרים, אתה יכול אפילו לגבות מהם “שכר דירה” סמלי כדי לקזז את חלקם מהשטרות. במקרים מסוימים, ההורים מחזירים את הכסף לילדם במתנה בכדי לסייע בהוצאות הובלה (כמו עבור פיקדון) או להשתמש בהם כחיסכון נוסף.

עם זאת אתה מחליט, דווח על כך שהנער שלך יבין למה אתה עושה את זה ככה.

שתף את התקציב המשפחתי שלך

יצירת תקציב אינה מסובכת, אך זה יכול להיות קשה אם לבני הנוער שלך אין מושג למה לצפות. ידע יכול להעצים.

אמנם אנו עשויים לקחת את זה כמובן מאליו מאחר שנצטרך להתמודד עם המספרים, אך ייתכן שהמתבגר שלך אינו מודע לכמה שנדרש כדי להחזיק את האורות דולקים וגג מעל ראשם. אם כבר לא שיתפת את התקציב שלך, עכשיו זה הזמן.

אי ידיעה גם מציבה אותם בעמדת נחיתות כאשר הם מתחילים לחפש מקום או משווים מחירים על הוצאות. להיות חמוש במספרים הופך את המתבגר שלך לצרכן מושכל יותר.

כאשר בני הנוער שלך מפרים את תקציבם

האם יהיו מקרים שהמתבגר שלך יתעסק עם התקציב שלהם? כנראה ש. עם זאת, זה לא בהכרח דבר רע. כהורים, אנו נוטים לרצות להגן על ילדינו, אך עלינו גם להכין אותם לעולם האמיתי. כפי שרון ליבר, מחבר הספר ההפך מקולקל, ציין שעלינו לתת לילדים שלנו לעשות טעויות כלכליות.

לא עדיף שילדך יעשה זאת לשבור את תקציב הבגדים בזמן שהם עדיין בבית ומאפשרים לך להדריך אותם במקום לשבור את התקציב החודשי שלהם כשהם לבד ויש להם חשבונות לשלם?

טעויות יתרחשו, הן חלק מהחיים, ולכן מתן זמן לבני הנוער לעבוד עליהם ולהתאים את התקציב שלהם הוא ברכה לעצמם העתידי.

חשבונות חיוניים שיש לבני הנוער שלך

מכיוון שאנו מדברים על תקציבים, עלינו להזכיר גם כמה חשבונות חיוניים שתרצה שילדך יקבל כדי שיוכל להתאמן בניהול כספם.

פתיחת חשבונות חשבונות חיסכון לסטודנטים (בדרך כלל נמוכים בתשלום, כמו גם אין דרישות יתרה מינימליות) הם חשבונות יסוד טובים עבור בני הנוער שלך. הם יכולים להתמודד עם מצבים בעולם האמיתי בהמתנה לחיובים, העברות אוטומטיות והפקדות ישירות.

כפי ש מאזן משפחתי המייסדת קריסטיה לודוויק ציינה כי על בני נוער להיות מיומנים לאזן פנקס צ’קים גם אם הם מחליטים ללכת לדיגיטלי עם הבנקאות שלהם.

אם הם עובדים, שוחח על כך ביחד ובדוק אם הם יכולים לפתוח IRA ולהתחיל לתרום. זה לא צריך להיות הרבה. הרעיון הוא להכיר אותם ונוחים עם יסודות ההשקעה.

גם אם הם מכניסים סכום של 25 דולר למשכורת, אם יש להם תרגול להפריש כסף בתקציבם ליעדים לטווח הארוך וגם לטווח הקצר, זה שיעור שלא יסולא בפז. אתה יכול גם לעודד אותם לתרום על ידי הצעת התאמה למה שהם הכניסו.

איך בני נוער יכולים להישאר בקלות על הכסף שלהם

עם מספר חשבונות כדי לעקוב אחריהם, העשרה שלך תצטרך מערכת קלה לעקוב אחר התקציב והיעדים שלהם.

עם מנטה, הם יכולים לקשר את חשבונותיהם במקום מאובטח אחד. הם יכולים גם להוסיף את התקציב שלהם יחד עם כל יעדי החיסכון שהם רוצים להגיע אליו ולוודא שהם עומדים בהם.

אני מקווה שרעיונות וטיפים אלה יקלו על העברת בני הנוער שלך למבוגר שמספיק לעצמו.

Leave a Comment