הַצלָחָה

5 רעיונות עוצמתיים לטיפול עצמי לחיים מלחיצים

אני לא יודע מה איתך, אבל פעמים רבות כשאני שומע את המילה משא ומתן אני חושב על עורכי דין שעוסקים בעסקה עסקית או נאלצים לנהל קרב עם מוכר רכב כדי לנסות להשיג מחיר נמוך יותר. מכיוון שאני בגיוס, המונח “משא ומתן” עולה כאשר מישהו מנסה להשיג חבילת פיצויים גבוהה יותר.

אם אנו חושבים על זה, אנו נוטים לנהל משא ומתן כמעט כל יום במגוון רחב של דברים שאנו עושים. השגחה על כישורי המשא ומתן החשובים יכולה להיות מועילה להפליא בחלקים רבים של חיינו. בואו נסתכל על 6 כישורי משא ומתן יעילים לשליטה.

מהו משא ומתן?

ראשית, בואו נסתכל על מהו משא ומתן. במילים פשוטות, משא ומתן הוא שיטה לפיה אנשים מיישבים את ההבדלים ביניהם. זהו תהליך בו ניתן להגיע לפשרה או להסכם ללא ויכוח או מחלוקת.

בכל פעם ששני אנשים או צדדים לא מסכימים על משהו, הם כמעט תמיד מחפשים את התוצאה הטובה ביותר האפשרית עבור הצד שלהם. זה יכול להיות מנקודת מבט של אדם או מישהו שמייצג ארגון.

במציאות, נדיר שצד אחד מקבל את כל מה שהוא רוצה והצד השני לא מקבל שום דבר שהוא מחפש. המבקשים להגיע לשטח משותף מסוגים בו שני הצדדים מרגישים שהם משיגים את רוב מה שהם רוצים הוא המפתח להצליח ולשמור על הקשר.

מקומות שאנחנו מנהלים משא ומתן עליהם

הזכרתי שאנחנו מנהלים משא ומתן כמעט בכל שלבי חיינו. לאלו מכם שמנענעים את הראש לא, אני מזמין אתכם לחשוב על הדברים הבאים:

1. עבודה / עסק

זה הוא הברור ביותר וזה באופן טבעי שעולה בראשנו כשאנחנו חושבים על המילה “משא ומתן”.

כאשר התחלת לעבוד בעבודה הנוכחית שלך, ייתכן שביקשת לקבל משכורת גבוהה יותר. יכול להיות שמסרת לקוח ענק ענק לחברה שלך והשתמשת בזה כמנוף בהערכה האחרונה שלך לקבלת פיצוי נוסף. אם אתה עובד עם ספקים (וכמעט כל חברה עושה זאת), אולי עבדת עליהם במחיר נמוך יותר או בתנאי חוזה טובים יותר.

בגיוס עובדים, אני מנהל משא ומתן עם מועמדים ומנהלי העסקה כל הזמן כדי לקבל את הכישרון הכי טוב שאוכל למצוא. מקובל מאוד לקבל עבודה נוספת עם ההסכם (לעיתים מדוברת, לעיתים לא מדוברת), שתועיל לקריירה שלך בעתיד.

לאחרונה השתלטתי על פרויקט שהבוס שלי עבד עליו כדי שאוכל להשתתף בכנס בהמשך השנה. וכך זה הולך, אנחנו עושים את זה כל היום בעבודה.

2. אישי

אני לא יודע מה איתך, אבל אני מנהל משא ומתן עם בן זוגי כל הזמן. אני אבשל ארוחת ערב מתוך הבנה שהיא שוטפת כלים. מי רוצה לכסח את הדשא ומי רוצה לשאוב ואבק את הבית?

אני חושב שאנחנו צריכים לחסוך 10% לפנסיה, אבל היא חושבת ש -5% זה הרבה. לכן אנו חוסכים 8%. ואפילו לא תתחיל אותי עם הילדים שלי. בתי הגדולה יכולה לשאול את המכונית שלי ברגע שהיא תסיים את מטלותיה. בתי הצעירה יכולה לצאת לבלות עם חברותיה כאשר שיעורי הבית שלה יסתיימו.

לאחר מכן, ישנם כל אותם יחסי גומלין בחיינו האישיים מחוץ לבתינו. הנגר רוצה לגבות ממני 12,000 דולר לבניית סיפון חדש. אני חושב ש- 10,000 דולר זה הרבה אז אנחנו מסכימים על 11,000 דולר. אני שואל את שכנתי אם אוכל לשאול את מפוח השלג שלו בחורף אם אזמין אותו בפעם הבאה שאצלה על הגריל. וכולי.

3. עצמנו

לא ציפית לזה, נכון? אנחנו מנהלים משא ומתן עם עצמנו כל היום.

אני אדאג שלא אדלג על האימון שלי מחר מכיוון שאצטרך את פיסת הפיצה הנוספת. בן הזוג שלי היה שקט בימים האחרונים, האם כדאי לי לשאול אותה, או שעלי להשאיר את זה לבד? אני חושב שמקום הרכב גבה ממני תיקונים שלא היו נחוצים, האם עלי לומר משהו או פשוט להרפות לו? אני יודע שלחבר שלי היו אתגרים אישיים, האם עלי לבדוק איתו? אנחנו חברים הרבה זמן, אני בטוח שהוא היה מגיע אלי אם הוא היה זקוק לעזרה. יש לי את הבחירה מספר 4 בדראפט של כדורגל הפנטזיה השנה, האם עלי לבחור בגב ריצה או ברסיבר רחב?

תחשוב על הקול הבלתי פוסק בתוך הראש שלך. נראה שזה תמיד מפטפט על משהו ופעמים רבות, זה אנחנו מנהלים משא ומתן עם עצמנו. אסיים את הדיווח הזה שהבוס זקוק לו לפני שאפעיל את משחק הכדורגל.

מדוע מיומנויות משא ומתן כל כך חשובות

במילים פשוטות, כישורי המשא ומתן חשובים מכיוון שכולנו מתקשרים עם אנשים אחרים, ולא רק אנשים אחרים אלא גם ארגונים וקבוצות אנשים אחרים.

כולנו רק לעתים נדירות רוצים את אותו הדבר או התוצאה. לרוב ספק בוחן לגרום לך לשלם מחיר גבוה יותר עבור משהו ממה שאתה רוצה להוציא. לכן, חשוב לנהל משא ומתן לאיזה אמצע שעובד טוב עבור שני הצדדים.

אשתי ואני חלוקים בדעתנו כמה לחסוך לפנסיה. אם לא היינו נשואים זה לא היה בעיה. כל אחד מהם נתרום כמה שרצינו בקרנות הפנסיה שלנו. אנו בוחרים להתחתן, ולכן עלינו להגיע להסכמה כלשהי ששנינו מרגישים איתה בנוח. עלינו להתפשר. לכן עלינו לנהל משא ומתן.

אם כל אחד היינו גרים על כוכב לכת לבד, היינו חופשיים לעשות כמעט כל דבר שנרצה. לא נצטרך להתפשר עם אף אחד כי לא היינו מתקשרים עם אף אחד. היינו עושים כל בחירה באופן חד צדדי כמו שרצינו.

כידוע לכולנו, לא כך הדברים. אנו מתקשרים כל הזמן עם אנשים וארגונים אחרים, כל אחד עם סדר היום, עמדותיו ודעותיו שלו. לכן עלינו להיות מסוגלים לעבוד יחד.

6 כישורי משא ומתן למאסטר

קיום כישורי משא ומתן חזקים עוזר לנו ליצור סיטואציות עם win-win עם אחרים, ומאפשר לנו להשיג את רוב מה שאנחנו רוצים בשיתוף עם אחרים סביבנו.

עכשיו, בואו נסתכל על 6 כישורי משא ומתן יעילים לשליטה.

1. הכנה

הכנה היא מקום מפתח להתחיל איתו כשמתכוננים למשא ומתן. להיות מוכן פירושו להיות בעל חזון ברור לגבי מה שאתה רוצה וכיצד תוכל להשיג זאת. זה אומר לדעת איך נראית המטרה הסופית וגם מה אתה מוכן לתת כדי להשיג אותה.

המשמעות היא גם לדעת עם מי אתה מנהל משא ומתן ובאילו תחומים הם עשויים להיות מוכנים להתפשר. אתה צריך גם לדעת מה “השורה התחתונה” שלך. ב”שורה תחתונה “אני מתכוון למה הכי הרבה שאתה מוכן לוותר כדי להשיג את מה שאתה רוצה.

למשל, לפני מספר שנים החלטתי שהגיע הזמן לרכב מכונית חדשה יותר. אני אומר חדש יותר כי רציתי מכונית “חדשה לי”, לא מכונית חדשה לגמרי. עשיתי את המחקר שלי והבנתי איזה סוג מכונית אני רוצה. החלטתי על אילו פריטי חובה ברכב אני רוצה, כמות הקילומטרים הגבוהה ביותר שכבר תהיה עליה, הצבעים שהייתי מוכנה להכניס אליו, וכמות הכסף הגבוהה ביותר שהייתי מוכנה לשלם.

לאחר ביקור בסוכנויות רכב רבות הצלחתי לנהל משא ומתן לרכישת רכב. ידעתי על מה אני מוכן לוותר (סכום כסף) ועל מה אני מוכן לקבל, דברים כמו הצבע, כמות הקילומטרים וכו ‘הגעתי מוכנה. זה קריטי.

2. תקשורת ברורה

מיומנות המפתח הבאה שאתה צריך כדי להיות משא ומתן יעיל היא תקשורת ברורה. אתה צריך להיות מסוגל לבטא בבירור את מה שאתה רוצה לצד השני. המשמעות היא גם תקשורת מילולית ברורה וגם כתובה.

אם אינך יכול לומר בבירור לאדם האחר מה אתה רוצה, איך אתה מצפה לקבל את זה? האם אי פעם עברת משהו עם ספק או מישהו אחר רק כדי ללמוד על הפתעה ממש בסוף שלא דובר עליה קודם? זה לא מה שהיית מכנה תקשורת ברורה. זה חיוני להיות מסוגל לחלוק חזון קוהרנטי והגיוני עם האדם שאתה עובד איתו.

3. האזנה פעילה

בואו נעשה סקירה מהירה של האזנה פעילה. זה כאשר אתה מרוכז לחלוטין בדובר, מבין את המסר שלו, מבין את המידע ומגיב כראוי. זהו מרכיב הכרחי כדי להיות מסוגל לנהל משא ומתן בהצלחה. עליכם להיות מסוגלים להתמקד באופן מלא ברצונותיו של האדם האחר להבין אותם לחלוטין.

אם אתה לא נותן להם את מלוא תשומת הלב שלך, אתה עלול לפספס כמה נקודות עיקריות או פרטים. זה מוביל לתסכול בהמשך הדרך משני הצדדים. ודא שאתה משתמש בכישורי ההאזנה הפעילה שלך במצב בוררות.

4. עבודת צוות ושיתוף פעולה

כדי שתוכל להגיע למקום משותף ולתרחיש win-win, עליך להיות בתחושת עבודת צוות ושיתוף פעולה.

אם אתה חושב רק על עצמך ועל מה שאתה רוצה מבלי לתת טיפול רב למה שהאדם האחר רוצה, אתה חייב להסתיים בלי פיתרון. האדם האחר עלול להתסכל ולהרים ידיים אם יראה שאתה לא מוכן לפגוש אותו באמצע הדרך או לדאוג מעט למה שהוא רוצה.

כשאתה משתף פעולה, אתה עובד יחד כדי לעזור אחד לשני להשיג את מה שהכי חשוב לך. הצד השני של המשא ומתן בתחושת עבודת צוות ושיתוף פעולה הוא שזה עוזר ליצור תחושת אמון, אשר, בתורו, מסייע לספק אנרגיה חיובית לעבודה למסקנה מוצלחת.

5. פתרון בעיות

פתרון בעיות הוא מיומנות מפתח מרכזית נוספת. כשאתה עובד עם האדם האחר כדי לבצע את העסקה פעמים רבות אתה תעמוד בפני אתגרים חדשים בדרך.

אולי אתה רוצה שספק חדש יספק הדרכה לגבי התוכנה שהם מוכרים לך, אבל הם אומרים שזה יעלה 20,000 $ נוספים כדי לספק שירות זה. אם אין לך 20,000 דולר נוספים בתקציב להוציא על התוכנה, אך אתה מרגיש שההדרכה היא קריטית, כיצד תפתור את הבעיה?

ממה שראיתי, רוב הספקים אינם מוכנים לספק שירותים נוספים מבלי לקבל תשלום עבורם. כאן מיומנויות לפתרון בעיות יסייעו בהמשך הדיונים. אתה יכול להציע לספק שהחברה שלך גם תחפש להחליף את התוכנה הפיננסית שלהם בשנה הבאה, ותשמח להבטיח שהם יקבלו את אחד המושבים הראשונים בשולחן בבוא העת אם הם עשויים להוריד את התמחור. על האימונים שלהם.

יש פיתרון לרוב האתגרים, אך נדרשים מיומנויות לפתרון בעיות כדי לעבוד דרכם ביעילות.

6. יכולת קבלת החלטות

לבסוף, יכולת קבלת החלטות חזקה תעזור לכם לאטום את העסקה כשאתם מגיעים למקום בו כולם מרגישים שהם מקבלים את מה שעובד עבורם. בכל שלב בדרך תוכלו לחצות את הרשימה כשתשיגו את מבוקשכם ותחליטו לעבור לפריט הבא. ואז, ברגע שסימנת את כל תיבות החובה שלך והצד השני מרגיש טוב עם הדברים, הגיע הזמן ללחוץ ידיים ולחתום על הקו המקווקו. יכולת קבלת החלטות עוצמתית תעזור לכם להגיע יחד לקו הסיום.

סיכום

הנה לך, 6 כישורי משא ומתן יעילים לשליטה בכדי לנהל חיים מספקים יותר. ברגע שאנחנו מבינים שאנחנו מנהלים משא ומתן בצורה כזו או אחרת כמעט כל יום בכל שלב בחיינו, אנו מבינים עד כמה מיומנות קריטית.

בעל כישורי משא ומתן חזקים יעזור לך כמעט בכל מערכת יחסים שלך הן במקום העבודה והן בחיים האישיים שלך. אם אתה מרגיש שכלי הבוררות שלך עשויים להשתמש בחידוד כלשהו, ​​נסה כמה מ -6 כישורי המשא ומתן היעילים לשליטה עליהם דיברנו.

טיפים נוספים לשיפור כישורי המשא ומתן שלך

אשראי תמונות מוצג: חלונות דרך unsplash.com

Leave a Comment