הַצלָחָה

10 ספרים חיוניים על מערכות יחסים שיעזרו לך להבין אהבה

ישנם סוגים רבים של ספרים על מערכות יחסים שם כדי לעזור לאנשים לנהל נישואין ארוכי טווח, זוגות וחיים. אך מתוך המבחר העצום שבהם, כמה מהספרים המשפיעים ביותר להרים הם אלה העוסקים באהבה ואיך לאהוב.

כידוע, 50% מהנישואין מסתיימים בגירושין – וזה נורא – ולדעתי זה מסתכם באהבה. אנשים לא ממש יודעים מה זה אומר לאהוב מישהו אחר כמו שצריך.

אז כדי לעזור, בחרתי כמה מהספרים הטובים ביותר שיעזרו בהבנת אהבה ברמה עמוקה יותר ממה שאתה יכול לדמיין.

הספרים הטובים ביותר על מערכות יחסים שאני מוצא הם אלה שמפרטם את המפרט הבא:

  • מגובה במחקר – זה מבוסס על האם המחבר הוא איש מקצוע או מישהו שעושה הרבה מחקר. ספר אמין הוא ספר שיש בו הרבה עובדות לגיבוי טענות.
  • בְּהִירוּת – בהירות לא רק בקריאות אלא גם בעצות המעשיות שהיא נותנת. אתה לא רוצה להתמודד עם יותר מדי ז’רגון.
  • קל לקריאה – אתה רוצה שספר יהיה מרתק ומשעשע לקריאה. מידע נותר טוב יותר אם הכתיבה משעשעת ויכולה לשמור על הקוראים מושקעים.
  • פְּתִירוּת – הספר מספק עצות ברורות הפותרות כמה מהבעיות וההתמודדויות הנפוצות ביחסים.
  • לא קלישאה – זה לא מלא בקלישאות או תיאוריות אופייניות שאנשים רבים מכירים. הספר אמור לספק נקודת מבט חדשה על משהו מוכר.

עכשיו בואו נצלול לעשרת הספרים החיוניים בנושא מערכות יחסים:

1. שיחות קשות

אחת הבעיות השכיחות ביותר עם זוגות היא תקשורת. עד כדי כך, קיום שיחות קשות הוא גם בעיה. אם זוגות רוצים שמערכת יחסים תימשך, הם צריכים לנהל את השיחות הקשות האלה. אך הסיבה שרוב הזוגות נמנעים משיחות אלה היא שהם אינם בטוחים מה לעשות או מודאגים מהשיחות הללו שמעכבות את הקשר.

אם אתה במצב כזה, אני מציע שתסתכל בספר זה. אמנם ישנם ספרים רבים שמלמדים אותך להיות איש שיחה נהדר, אך ספר זה הוא מדריך פשטני שיעזור לך לנווט בכל סוג של שיחה או קרב קשה שיש לך – לא רק עם זוגות, אלא גם עם אנשים אחרים.

קנה “שיחות קשות” כאן.

2. חמש שפות האהבה

זהו ספר זוגיות מהשורה הראשונה שהיה בעבר ברשימות רבות וזה לא יהיה האחרון. לספר זה יש ספין ייחודי למה שאהבה היא, והוא עוזר לך להבין אותו בצורה עמוקה.

על פי הספר ניתן לחלק את האופן בו אנו נותנים ומקבלים אהבה לחמישה חלקים. בעוד שאנו מספקים אהבה עם חמש “שפות” אלה, יש אחת או שתיים מהן דומיננטיות יותר מהשנייה. ספר זה עוזר לך לזהות את שפות האהבה שלך ושל בן זוגך כדי לעזור לתקשר טוב יותר את אהבתך זה לזה.

קנו כאן את “חמש שפות האהבה”.

3. הרגלי קשר קשובים

למערכות יחסים יש עליות ומורדות, כמובן, וישנן מספר דרכים להתמודד איתן. לפעמים זה להיות מסוגל לנהל את השיחות האלה ולהחליק דברים. פעמים אחרות, אתה מקבל פתרונות ייחודיים כמו פיתוח הרגלי יחסים מודעים עם בן / בת הזוג שלך.

הרעיון עם ההרגלים המוזכרים בספרים אלה הוא לעזור לכם לתקשר בצורה ברורה, להימנע מוויכוחים ולהבין טוב יותר אחד את השני בדרכים מתחשבות. בסך הכל, זה מתייחס לבעיות היחסים הקטנות שאתה ובן הזוג שלך צריך להתמודד איתן.

קנה כאן “הרגלי קשר קשובים”.

4. מדע השמחה

בהתבגרות, התקווה של מערכות יחסים היא להיות מסוגלים לחיות באושר ועושר – כמו מה שקראתם בכל כך הרבה ספרי ילדים. ספר זה הוא יותר הרחבה למבוגרים מהמושג הזה. אבל במקום למלא אותך בכל מיני תקוות ללא חריזה או סיבה, הספר מבוסס על מדע ועובדות קשות.

המחבר, ד”ר טיי טשירו, מתרגם שנים של מחקר וניתוח כיצד אנו מחפשים בן זוג לחיות איתו “באושר ועושר” ומפשט אותו. באמצעות תרחישים אמיתיים, ספר זה מצייר דרך להנחות אותך לחצי השני שלך.

ספר זה עדיין תקף גם לזוגות מכיוון שהדבר מספק נקודות מבט ייחודיות כיצד ניתן למצוא אהבה מתמשכת זה לזה.

קנו את “המדע של מזל טוב אחרי” כאן.

5. מצורף

ספר מבוסס מדע נוסף, זה נוקט בגישה שונה בחיפוש אחר אהבה. במקום זאת, המחקר מספר זה מדבר על “תיאוריית ההתקשרות”. הנחת היסוד של התיאוריה קובעת מדוע עלינו להיות זוגיות בכל עת וכיצד אנו מתנהגים גם במערכות יחסים אלה.

התיאוריה מתארת ​​שלוש קטגוריות: חרדות, נמנעות ובטוחות. נכתב על ידי מדעי המוח ופסיכולוג, אתה מקבל נקודת מבט ייחודית בתחומים אלה ואיך זה כרוך באהבה. בסך הכל תלמד לאיזה משלוש הקטגוריות אתה נכנס וכיצד תוכל לבנות את מערכת היחסים שלך סביב זה.

קנה כאן “מצורף”.

6. קודם באה אהבה, ואז מגיע כסף

מאבק מסוים אחד שאני רוצה להדגיש במערכות יחסים הוא כסף. כלכלה לבדה גורמת להפרעה רבה לזוגות. הסיבה לכך היא שזוגות לא מדברים על כסף עד שמדובר בבעיה ובשלב זה, יש לכם שני אנשים שמתווכחים על כסף ללא דרך אמיתית לנהל את השיחה או לנהל אותה.

מכיוון שאנשים רבים אינם יודעים לדבר על כסף – שלא לדבר על בן זוגם – ספר זה מספק תובנה רבה כיצד אנשים חושבים על כסף. הספר גם מסביר את הסוגים השונים של אישיות כסף וכיצד נועדתם לתקשר זה עם זה על סמך המידע הזה.

קנה את “אהבה ראשונה באה, ואז מגיע כסף” כאן.

7. גברים ממאדים, נשים מנוגה

זהו ספר ישן יותר על מערכות יחסים, אך הוא עדיין מחזיק עד עצם היום הזה. התזה הכוללת של ספר זה נסובה סביב הרעיון שמאדים (גברים) ונוציאנים (נשים) הם המאושרים ביותר במערכות יחסים כאשר הם מקבלים את ההבדלים כחיוביים. למרות שמדובר במושג מוכר, הוא עוסק בכמה מהמאבקים והסיבוכים העיקריים במערכות יחסים – הבנה זו של זו ועבודה באמצעות בעיות.

נוסף על כך, זה נכתב על ידי יועץ נישואין לשעבר, ולכן הספר שואב ניסיון ותובנות מזוגות אמיתיים.

קנו את “גברים ממאדים, נשים מוונוס” כאן.

8. שבעת העקרונות ליצירת נישואין

עם למעלה ממיליון עותקים שנמכרו, שבעת העקרונות ליצירת עבודות נישואין הוא ספר שחולל מהפכה בדרך בה אנו חושבים ומבינים, מתקנים ומשפרים נישואין. דוקטור ג’ון גוטמן ערך מחקר מקיף שנמשך תקופה של שנים וזיקק את התוצאות לספר זה שהסופר נאן סילבר תמך בו.

הוא צמצם את מחקריו להרגלים שבונים נישואין או קורעים אותם. מאותם הרגלים, הוא יצר את שבעת העקרונות המסייעים להנחות נישואין בדרך למערכות יחסים ארוכות טווח.

קנה כאן את “שבעת העקרונות להפקת נישואין”.

9. יעדי זוגיות

לא משנה באיזה שלב אתה נמצא במערכת היחסים שלך, הספר הזה הוא משחק משחק רציני. פורסם בסוף אפריל 2020, ספר זה על מערכות יחסים מבוסס במידה רבה על סדרת הדרשות הוויראליות, המיליון מיליון צפיות בנושא זוגיות, יחסי מין ונישואין.

הספר מתמקד בסיפורו של המחבר – מייקל טוד – על כאב לבו וריפויו. הוא פורש את זה עם אמיתות חזקות ואומר לך ישירות איך לנצח במערכות יחסים בכל היבט בחייך.

הוא גם יפרט על המלכודות הנפוצות שתמצא במערכות יחסים וייתן לך עצות כיצד להתגבר עליהם באופן מיידי. גם אם אינך אדם דתי מדי, הספר מספק ידע עמוק ונקודת מבט מעניינת שיש לקחת בחשבון.

קנה כאן “מטרות זוגיות”.

10. מה גורם לאהבה אחרונה?

מאותם מחברים כמו שבעת העקרונות ליצירת נישואין, מגיע ספר מעניין נוסף לבחון: מה גורם לאהבה אחרונה?

בעוד שהספר שהוזכר קודם לכן התמקד בדברים שעושים או שובר נישואין, ספר זה צולל לעניינים עמוקים יותר של אהבה. בהתבסס על “מעבדת האהבה” המפורסמת של ג’ון גוטמן, הספר עונה על ארבע שאלות מרכזיות:

  • מאיפה באה אהבה?
  • מדוע איזו אהבה נמשכת?
  • מדוע חלקם דוהה?
  • איך נוכל לשמור על זה בחיים?

בסך הכל, ספר זה על מערכות יחסים מספק מידע רב יותר מדוע העקרונות עובדים כל כך טוב ועידוד נוסף לתרגול עקרונות אלה. יתר על כן, תוכל לזהות סימנים, התנהגויות ועמדות המצביעות על קשר מתפורר וללמוד אסטרטגיות לתיקון גם אם הוא נראה אבוד או שבור.

קנה מה גורם לאהבה אחרונה? כאן.

מחשבות אחרונות

ישנם סוגים רבים של ספרים על מערכות יחסים המשתפים עצות, אך אלה מספקים נקודות מבט ייחודיות מעבר לשיטות המסורתיות שתמצאו. אני ממליץ לך להרים כמה מהספרים האלה ולקרוא דרכם, כיוון שהם ישנו את הדרך בה אתה חושב על אהבה, על בן / בת הזוג שלך ועל מערכת היחסים שלך איתם.

ספרים נוספים על מערכות יחסים

אשראי תמונות מוצג: Aung Soe Min דרך unsplash.com

Leave a Comment